Gra Miejska

Jeśli lubicie zabawę i aktywne zwiedzanie, gra miejska jest najlepszą propozycją na poznanie zabytków Torunia. Zadaniem uczestników gry miejskiej jest odkrycie tajemnicy skrywanej przez wieki.

Cena ustalana jest indywidualnie - zapytaj

Jeśli lubicie zabawę i aktywne zwiedzanie, gra miejska jest najlepszą propozycją na poznanie zabytków Torunia. Zadaniem uczestników gry miejskiej jest odkrycie tajemnicy skrywanej przez wieki. Gra miejska przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Dla każdej grupy wiekowej dostosowana jest tematyka i poziom trudności.

Opis gry

„Tajemnice Torunia” to porywająca przygoda w jednym z najpiękniejszych miast Polski. To niemal 800-letnie miasto odkryje przed wami swoje najskrytsze tajemnice! Unikatowe budowle, wyjątkowe postaci, misterne zagadki- to tylko przedsmak czekających atrakcji. W czasie wędrówki dowiecie się wszystkiego o mieście i jego mieszkańcach, sprawdzicie jakie historie kryje średniowieczny zespół miejski, odnajdziecie najbardziej znane budowle i odkryjecie zaskakujące historie z nimi związane.

Jakie tajemnice kryje dawny Bank Rzeszy? Gdzie mieści się średniowieczny dzwon Tuba Dei i dlaczego kobietom nie wolno było zbliżać się do niego? Na czym polega sekretna receptura na piernik sprzed 500 lat. Podróżując poznacie historię Krzywej Wieży – czy zawsze była pochyła? Łuku Cezara, Rynku, Ratusza, baszty Koci Łeb.

Zapraszamy do nietypowego zwiedzania Torunia!

 Gra rozpoczyna się  spacerem po Starówce( planszy gry- 1 h) Po spacerze, na dziedzińcu ratusza animator wyjaśnia zasady gry. W grze biorą udział postaci z historii Torunia. Następuje podział na kilka  drużyny( 6 -7osób) poszukiwaczy, których zadaniem będzie odwiedzenie wg mapy 6  na starym mieście. Drużyny z każdego punktu gry muszą przynieść potwierdzenie wykonania zadania: zdjęcia, rysunki, zdobyte rekwizyty, które pozwolą poszukiwaczom uzyskać nie tylko tytuł honorowego mieszkańca Torunia ale i wiedzę o historii i współczesności tego pięknego miasta.

Gra ma być pretekstem do poznania historyczno- kulturowych ciekawostek Torunia i jednocześnie znakomitą okazją do wykazania się umiejętnościami współpracy w grupie, zdolnościami komunikacyjnymi i kreatywnością.

Czas trwania do 2h